O mnie

Zdjęcie profilowe
Sylwia Zasada

Trener głosu i oddechu

Zdecydowałam się zostać trenerem głosu, ponieważ jestem przekonana, że "jak Cię słyszą, tak Cię piszą"

 

Trener głosu i oddechu, logopeda, wykładowca akademicki, nauczyciel z powołania, instruktor Buteyko Clinic International (metody oddechowej Butejki) oraz terapeutka manualnej terapii krtani wg protokołu Jacoba Liebermana. W swojej pracy wykorzystuje elementy pracy z ciałem wg Alexandra Lowena oraz techniki relaksacyjne (w tym trening Schultza oraz Jacobsona).

Od 11 lat zarządza Instytutem Edukacji Logopedycznej. Od 10 lat prowadzi szkolenia doskonalące nauczycieli, specjalizując się w treningu emisji głosu oraz terapii oddechowej. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje, szkoląc menedżerów w zakresie sztuki autoprezentacji.

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, ukończyła dwie specjalizacje: nauczycielską i logopedyczną oraz Podyplomowe studia kwalifikacyjne w zakresie Emisji Głosu. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie językoznawstwa. Absolwentka Polskiej Akademii Nauk, ukończyła Kurs Retoryki Praktycznej. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń poświęconych pracy z głosem. Autorka specjalistycznych publikacji.

Obecnie tworzy wyjątkowe miejsce pracy, oparte o wartości i kulturę firmy, której kluczem są zaufanie i współodpowiedzialność. Szczególnie troszczy się o piękno języka ojczystego w mowie i piśmie. Jest przekonana, że "jak cię słyszą, tak cię piszą", dlatego zwraca uwagę na to, w jaki sposób należy mówić, aby kreować spójny wizerunek. Posiada niezwykły talent do nawiązywania relacji z drugim człowiekiem, dzięki czemu z łatwością zwiększa efektywność swoich szkoleń. Jako fanka samorozwoju, swoje bogate doświadczenie i wyjątkową osobowość wykorzystuje, aby wspierać rozwój innych.

 

Dowiedz się więcej na temat sposobów obniżania i odprężenia głosu! Kliknij tutaj

O pracy głosem słów kilka, czyli jak stworzyć optymalne warunki dla pracy głosem - Kliknij tutaj

Ćwiczenia prawidłowej emisji głosu i higiena głosu - Kliknij tutaj

 

 

W swojej pracy stosuję metody i techniki:

  • Podstawą mojej pracy są treningi oddechowe, które ciągle doskonalę, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach (m.in. „Terapia oddechowa”) oraz czytając publikacje specjalistyczne polskie i zagraniczne.
  • Metodę Lax Vox – stosowana jest w celu wydłużenia fazy wydechowej przy zminimalizowanym wysiłku mięśniowym. Założeniem metody jest obniżenie średniego położenia krtani i wypracowanie sposobu oddychania, który uaktywni również dolne partie żeber. Dowiedz się więcej: https://instytutlogopedyczny.pl/blog/156-lax-vox-technika-wydluzajaca-trakt-oddechowy-jak-to-dziala-3.html
  • Techniki relaksacyjne (w tym trening Schultza oraz Jacobsona)
  • Manualną terapię krtani – wg protokołu Jacoba Liebermana
  • Elementy pracy z ciałem wg Aleksandra Lowena
  • Ćwiczenia fonacyjne, artykulacyjne i dykcyjne
  • Ćwiczenia rezonansu
  • Koordynacja oddechowo-fonacyjno-artykulacyjna

 

Zapisz się na warsztat

6870

Zadowolonych Klientów

10

Lat doświadczenia w branży

458

Przeprowadzonych szkoleń

15

Partnetów biznesowych

OPINIE KLIENTÓWZobacz referencje Klientów

“Polecamy Sylwię Zasadę - trenera emisji głosu jako profesjonalnego nauczyciela emisji głosu i autoprezentacji, a Instytut Edukacji Logopedycznej jako kompetentnego partnera w zakresie organizacji szkoleń.”

Zastępca Wójta Andrzej Dec
Gmina Jastków

“Pani Sylwia Zasada w sposób profesjonalny zaprezentowała podstawy używania głosu w pracy nauczyciela przedszkola. (…) Szkolenie zostało zrealizowane z pełnym uwzględnieniem potrzeb uczestników.”

dyr. Edyta Gryglicka
Niepubliczne przedszkole Elfik s.c.